Dnes je 03. Apríl 2020, meniny má Richard, zajtra Izidor
Krížovky

Ďalšie krížovky

Eurojednofarebnáľahká
Loďkaviacfarebnáťažká
Tuxviacfarebnáťažká
Štátny znakviacfarebnáľahká
Valentínviacfarebnáľahká
Notajednofarebnáľahká
Raketaviacfarebnástredná
Batmanjednofarebnáľahká
Ženajednofarebnáťažká
Smajlíkjednofarebnáľahká
Vlastná krížovka

Vlastná maľovaná krížovka
Pre začiatočníkov

Návod ako riešiť MK.

Vitajte na webe o krížovkách

Ak si práve chcete precvičiť trochu svoju hlavu, nachádzate sa na tom správnom mieste. Tu si môžete zadarmo vyskúšať rôzne druhy krížoviek. K zadaniu je samozrejme dostupné aj riešenie a jednotlivé zadania si je možné vytlačiť. Výhodou maľovaných krížoviek na tomto webe je, že k ich spusteniu nepotrebujete do prehliadača inštalovať doplnky flash a java, ako je to u iných serverov. Stačí vám len moderný internetový prehliadač. Aktuálne sú k dispozícii tieto druhy krížoviek:

Sudoku

Sudoku je logická hra, ktorej cieľom je doplniť chýbajúce čísla 1 až 9 tak, aby v každom riadku, stĺpci a bunke boli zastúpené všetky číslice.

Riešiť sudoku

Maľované krížovky

Riešením maľovaných krížoviek je obrázok, ktorý vznikne vyfarbením jednotlivých políčok poľa podľa legendy. Legendu tvoria čísla, ktoré reprezentujú veľkosti jednotlivých blokov (počet políčok idúcich nepretržite za sebou) a tiež farbu, akou majú byť tieto políčka vyfarbené. Legenda je udávaná vo vodorovnom aj zvislom smere.

Riešiť maľované krížovky

3d maľované krížovky (triddlers)

Riešením 3d maľovaných krížoviek je rovnako obrázok podobne ako u dvoj-rozmerných maľovaných krížoviek. Rozdiel je v tom, že jednotlivé políčka majú tvar trojuholníka a legenda je udávaná v troch smeroch.

Riešiť 3d maľované krížovky
© 2005-2020 Peter Durica, admin(zavinac)durica.sk    xhtml css